Czy rzeczywiście niektóre części będą identyczne w samochodach koncernu VW?

Każdy producent samochodów chce, aby jego pojazdy charakteryzowały się maksymalnie dobrą jakością, oraz oczywiście odpowiednią dla jego klientów ceną. I nie ma tu znaczenia czy chodzi o Audi, czy Skodę, ponieważ każda z tych marek chce być postrzegana jako niezawodna, ale i nieprzesadnie droga. Jak jest to realizowane np. przez koncern VW?

 Co wchodzi w skład koncernu VW?

Wiele osób kojarzy Volkswagena jedynie ze swoją własną marką samochodów, lecz jest to tak naprawę ogromny koncert, w skład którego wchodzi także kilka innych pomniejszyć marek samochodów. Wśród tych najpopularniejszych z pewnością wymienić należy czeską Skodę oraz hiszpańskiego Seata. Oprócz nich jednak koncert ten posada także Audi, Porsche, Lamborghini, czy też Scanie lub Ducati. Powoduje to, że w portfolio tego producenta znajduje się bardzo szeroki zakres różnego rodzaju pojazdów, co za tym idzie, również części do samochodów.

Kwestia części do samochodów

Z racji tego, że koncern ten posiada szeroki zakres różnego rodzaju producentów, oraz zaliczających się do nich modeli, wiele osób uważa, że skoro wszystko jest sygnowane jedną marką Volkswagena, to części zamienne do aut powinny, pomiędzy z pozoru zupełnie różnym modelami do siebie pasować. Z tego powodu, gdy odwiedza się strony z częściami, spodziewać się można dokładnie tych samych mniejszych i większych podzespołów. Bez znaczenia czy będzie to dotyczyło części do Audi, czy też części do Skody. Czy tak to faktycznie wygląda?

Części d Audi

Czy części zamienne do aut tego koncertu są faktycznie identyczne?

Jednak czy to przekonanie, że samochody Audi lub Seat posiadają dokładnie te same części do samochodu, jest poprawne? Okazje się, że jest to po części prawda. Wynika to z faktu, że bardzo często auta Skody, Seata, czy też Volkswagena, są zbudowane na tych samych płytach podłogowych, czy też posiadają dokładnie te same silniki. Siłą rzeczy więc silnikowe części zamienne do Seata, będą dokładnie pasowały również do Skody.

Z drugiej jednak strony, w skład koncernu VW wchodzą też aut o wiele droższe i bardziej prestiżowe, takie jak Porsche czy też Lamborghini. Pomiędzy nimi już takich podobieństw nie będzie. Co da się bardzo łatwo zauważyć, gdy porówna się, chociażby ceny części. Pomimo tego, że Seat uchodzi za markę nieco usportowioną, to jednak dostępne do niego części całkowicie odbiegają od standardów Lamborghini.